18. PIKE HAPPY END Festiwal Filmów Optymistycznych w Rzeszowie

Jako zawodowi optymiści, pomimo bardzo złej formy szeroko rozumianej kultury i sztuki, mimo wszystkim przeciwnością losu, już po raz osiemnasty organizujemy Festiwal Filmów Optymistycznych w Rzeszowie.
Pokazy filmowe i spotkania z twórcami odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury, gdzie mamy nadzieję znowu spotkać się, z prawdopodobnie najlepszą i najbardziej wytrwałą publicznością festiwalową w Polsce.
W programie tradycyjnie zaprezentujemy najlepsze filmy optymistyczne minionego sezonu.
Obok siebie jak zwykle filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne
– tylko optymistyczne.
W tym roku ze względu na ciągle zmieniające się okoliczności przyrody*, zmieniliśmy nieco formułę festiwalu, która do ostatniej chwili była i jest modyfikowana.

Przeselekcjonowane filmy konkursowe zdalnie zobaczy specjalnie powołane Jury w składzie: Ewa Michalska, Jan Stawarz, Konrad Pudło i Hubert Gotkowski, które wybierze najlepsze filmy w poszczególnych kategoriach. Nagrodzone i wyróżnione filmy zostaną zaprezentowane  w regularnym pokazie kinowym 16 października, w WDK-u, oczywiście z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych*

Na zakończenie dnia zostaną wręczone nagrody – Złote Ryby Festiwalu Happy End.

Tradycja naszego Festiwalu są nagrody Honorowe przyznawane dla osób i instytucji, które wspierają polskie kino niezależne. W tym roku Złotą Rybę otrzyma aktor filmowy i teatralny Wojciech Ziemiański.

Po raz drugi w historii Happy End-u zostanie przyznana nagroda specjalna „Happy Maker” dla twórców niezależnych, którzy nie porzucili pasji filmowej i nadal tworzą filmy. W tym roku Ryby trafią do rąk Zwellinder Film Group z Przemyśla.
W tym dniu wybrane filmy będą również do zobaczenia w Internecie.

Festiwal ma już 18 lat. Od tej edycji ma nowego sponsora tytularnego – PIKE – Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej, która postanowiła z nami współorganizować nasze przedsięwzięcie.

Wstęp na Festiwal jak zwykle jest wolny.

18. PIKE HAPPY END Festiwal. U nas możesz się zarazić tylko optymizmem:)

Zapraszam – Piotr Żukowski – dyrektor i producent Festiwalu.

O festiwalu

Jesteśmy zawodowymi optymistami, dlatego oficjalnie ogłaszamy osiemnastą edycję naszego Festiwalu. W ubiegłym roku wspierała nasze przedsięwzięcie Polska Izba Komunikacji Elektronicznej PIKE. W tym roku już jest z nami jako sponsor tytularny i tak 18. PIKE HAPPY END Festiwal Filmów Optymistycznych odbędzie się bez względu na wszystkie okoliczności
w dniach 14-17 października, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.
Czasy są niepewne, „zaraza” wisi w powietrzu, dlatego musimy być gotowi na plan „B”, a nawet „C”. Festiwal odbędzie się na wszelki wypadek dwutorowo.
Na żywo, jeżeli Bóg i okoliczności da nam taką szansę i z wykorzystaniem Face Book-a, You Tube/a oraz telewizji lokalnych zrzeszonych w PIKE.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.
Mamy nadzieję, że jak zwykle wszyscy będą „happy”.
Na filmy i trailery czekamy do końca lipca.
Do zobaczenia w słonecznym Rzeszowie.