Historia naszego festiwalu zaczęła się w czasach, kiedy polskie kino niezależne zaczęło pojawiać na festiwalach filmowych iw Internecie. Film, który rozpoczął historię Happy Endu to „Szczęściarz” w reżyserii Piotra Żukowskiego. Dokument o jeleniogórskim pucybucie, któremu spełniły się marzenia.

Ten film był prezentowany i dobrze odebrany na wielu festiwalach filmowych, m.in. na Prowincjonaliach we Wrześni, który był inspiracją do stworzenia Happy Endu.

Pierwsza edycja Happy Endu odbyła się w Jeleniej Górze. Następnie Festiwal szukał swojego miejsca i sponsorów we Wrocławiu, w którym rozpoczęła się wielka przygoda filmowa ze spółką Multimedia Polska, która w kolejnych latach współpracy stworzyła Program Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF. Przez kolejne 13 lat organizowaliśmy nasze przedsięwzięcie już jako Multimedia Happy End Festiwal w Rzeszowie i Częstochowie. W wyniku zawirowania giełdowego, w 2017 roku musieliśmy znaleźć nowe miejsce i sponsora dla naszego wydarzenia.

I tak ponownie jesteśmy we Wrocławiu, gdzie w murach Dolnośląskiej Szkoły Wyższej wspólnie rozwijamy i pielęgnujemy nasze dzieło.

DSW Happy End Festiwal, to jedyny festiwal filmowy na świecie, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie przedstawionego w nich optymizmu. Obok siebie filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne. Tylko optymistyczne i z „Happy Endem”.

Nagrodą i symbolem naszego Festiwalu jest Złota Ryba, którą specjalnie dla nas wykonał artysta ormiańskiego pochodzenia Vahan Bego.

http://www.vahanbego.com/

Tak optymistyczny Festiwal przyciąga swoją mocą innych optymistów. Tak stał się również z jednym z naszych sponsorów – spółką Krotex Poland, która od pierwszej edycji nas wspiera. Z tej współpracy powstał m.in. film pt. ”W przestrzeni niebiańskiej”.

DSW Happy End Festiwal – to jesienne święto polskiego kina. Projekcje filmowe, spotkania z twórcami i imprezy towarzyszące. Już teraz gorąco zapraszamy.

Dolnośląska Szkoła Wyższa – Miejsce dla Ciebie! Dolnośląska Szkoła Wyższa od lat w rankingach Perspektyw uznawana jest za najlepszą niepubliczną uczelnię magisterską na Dolnym Śląsku i jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Uczelnia kształci na 14 kierunkach zgodnie z międzynarodowymi standardami, w oparciu o autorskie i wielokrotnie nagradzane programy kształcenia. W ofercie posiada blisko 60 kierunków studiów podyplomowych. Studenci mogą korzystać również z oferty
zagranicznych studiów i praktyk w ramach programu ERASMUS+. Dyplom naszej Uczelni otrzymało już blisko 31 tys. absolwentów. Jako jedna z niewielu szkół niepaństwowych w Polsce, posiada pełne uprawnienia akademickie, dzięki czemu zapewnia kształcenie od licencjatu do doktoratu.

EX d’ART – obrazy bez granic – od 1998 roku w branży filmowej i telewizyjnej. Producent najbardziej optymistycznego festiwalu filmowego w Polsce a także wielu produkcji filmowych i telewizyjnych. Partner technologiczny takich festiwali filmowych jak: Prowincjonalia we Wrześni, Zoom Zbliżenia w Jeleniej Górze, Pyszadło w Mogilnie. Jesteśmy związani z sektorem pozarządowym. Powołaliśmy do życia Fundację Obrazy bez Granic.