19. HAPPY END Festiwal Filmów Optymistycznych w Rzeszowie

Od blisko dwudziestu lat, nic nas nie powstrzymało, nawet pandemia, żeby zorganizować doroczny przegląd polskich filmów optymistycznych.

W tym roku jak zwykle w październiku spotkamy się z widzami i twórcami aby wspólnie podziwiać najnowsze produkcje filmowe i naładować się optymizmem na cały rok.

Tradycyjnie pokazy filmowe i spotkania z twórcami odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury, gdzie mamy nadzieję znowu spotkać się, z prawdopodobnie najlepszą i najbardziej wytrwałą publicznością festiwalową w Polsce.

W programie jak zwykle znajda się najlepsze filmy optymistyczne minionego sezonu.
Obok siebie filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne
– tylko optymistyczne.

Od wielu lat organizujemy w różnych zakątkach Polski przeglądy nagrodzonych filmów. Ostatni rok nauczył nie tylko nas jak przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych korzystać Internetu. Dlatego postanowiliśmy w tym roku zrobić kolejny optymistyczny krok w rozwoju naszego Festiwalu. Przy współpracy naszych partnerów, w tym samym czasie – czyli w dniach 7-9 października, zaprezentujemy ten sam program filmowy w wybranych ośrodkach kultury i kinach studyjnych, a spotkania z twórcami i gala zakończenia będzie transmitowana on-line.

Lista partnerów i pokazów cały czas się aktualizuje. Zapraszamy do współpracy.

Filmy można zgłaszać do 15 sierpnia 2021 r.

Do zobaczenia w Rzeszowie.
U nas możesz się zarazić tylko optymizmem*:)

Zapraszam – Piotr Żukowski – dyrektor i producent Festiwalu.

plakat

O festiwalu

Jesteśmy zawodowymi optymistami, dlatego oficjalnie ogłaszamy osiemnastą edycję naszego Festiwalu. W ubiegłym roku wspierała nasze przedsięwzięcie Polska Izba Komunikacji Elektronicznej PIKE. W tym roku już jest z nami jako sponsor tytularny i tak 18. PIKE HAPPY END Festiwal Filmów Optymistycznych odbędzie się bez względu na wszystkie okoliczności
w dniach 14-17 października, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.
Czasy są niepewne, „zaraza” wisi w powietrzu, dlatego musimy być gotowi na plan „B”, a nawet „C”. Festiwal odbędzie się na wszelki wypadek dwutorowo.
Na żywo, jeżeli Bóg i okoliczności da nam taką szansę i z wykorzystaniem Face Book-a, You Tube/a oraz telewizji lokalnych zrzeszonych w PIKE.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.
Mamy nadzieję, że jak zwykle wszyscy będą „happy”.
Na filmy i trailery czekamy do końca lipca.
Do zobaczenia w słonecznym Rzeszowie.

 

regulamin festiwalowy 2021

Karta zgłoszenia 2021

Festiwal odbędzie się w dniach 7-9 października 2021 roku w Rzeszowie, w Wojewódzkim Domu Kultury, przy ul. Okrzei