2.Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych

Druga odsłona Festiwalu odbyła się we Wrocławiu już jako Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End. Zakończyliśmy wakacje pokazami konkursowymi w Kinie Warszawa i plenerowymi koncertami i projekcjami we wrocławskim Arsenale. Na scenie zagrali: „Budyń” z zespołem, jazzowa formacja wrocławska Demo Duet, Audiowizualna Grupa Przyjaciół Rh+, Kasia Stankowska z zespołem. Dziedziniec Arsenału na kilka wieczorów zamienił się na kino plenerowe, w którym to publiczność mogła obejrzeć takie filmy jak: „Duże zwierzę”, „Ławeczkę”, „Anioła w Krakowie”. Imprezę z pewnością wzbogaciła wystawa malarstwa Elżbiety Murawskiej, której optymistyczna twórczość towarzyszy Festiwalowi od pierwszej edycji „Happy Endu”. W konkursie zaprezentowano 42 filmy. Jury pod przewodnictwem Janusza Maria-Tylmana po ich obejrzeniu postanowiło przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach:
Film fabularny: „Długi weekend” reż. Robert Gliński.
Film dokumentalny: „Obudzić Olę” reż. Alina Mrowińska.
Niezależny film fabularny: „Pamięć” reż. Grzegorz Korczak.
Niezależny film dokumentalny: „Tajne Stowarzyszenie Abstynentów” reż. Zdzisław Siwik.

GRAND PRIX za zastosowanie adekwatnych środków wyrazu, za znalezienie bohatera, dzięki któremu film emanuje pozytywną energią, ciepłem i optymizmem „Do zobaczenia” reż. Grzegorz Fedorowski.

Wyróżnienia dla filmów:
„Rendez Vous” reż. Henryk Lehnert – za stworzenie opowiadania fabularnego tradycyjnymi środkami animacji.
„Ballada o kozie” reż. Bartek Konopka – za lekkość ujęcia istotnego tematu.

Publiczności Festiwalu uznała za najbardziej optymistyczny film pt.
„Pogoda na jutro” w reżyserii Jerzego Stuhra.

Nagrodę honorową przyznano dla Grażyny Kędzielawskiej za trud włożony w kształcenie nowych pokoleń twórców filmowych oraz dla Jerzego Stuhra za kreowanie pogodnych i optymistycznych postaci filmowych.